Cirkas
Judėjimo „Bendrystė ir išsilaisvinimas“ trisdešimtmetis Lietuvoje

judejimoSpalio 14 d. Vilniuje susitiko apie septyniasdešimties judėjimo „Bendrystė ir išsilaisvinimas“ draugų būrys – kai kurie, nematyti ilgus metus.

Prieš beveik 70 metų Italijoje įkurtas katalikų judėjimas „Bendrystė ir išsilaisvinimas“ paminėjo savo veiklos Lietuvoje 30 metų sukaktį. Apie tai prieš kelias dienas buvo rašoma judėjimo interneto svetainėje.

Spalio 14 d. Vilniuje susitiko apie septyniasdešimties draugų būrys – kai kurie, nematyti ilgus metus. Dalyvavo ir keli italai – Roberto, kuris kartu su Maurizio 1993 m. pradėjo judėjimo veiklą Lietuvoje, Dario ir Titti bei lietuviai, gyvenantys kitose šalyse. Iškilmingas Mišias aukojo apaštalinis nuncijus arkivyskupas Petaras Rajičius, vėliau prasidėjo šventė, kur video įrašų, dainų, žaidimų pavidalu buvo peržvelgta visa bendruomenės istorija. Iš įvairių šalių pasiekė vaizdo ir garso sveikinimai, siųsti judėjimo bičiulių, kuriems susitikimas su bendruomene perkeitė gyvenimą.

Judėjimo narė lietuvė Kristina pasakoja, kad bėgant metams ji vis labiau suvokia, koks brangus dalykas jos gyvenime yra šis judėjimas, kokių pokyčių jos viduje jis sukėlė. „Supratau, kad bendruomeninis gyvenimas man yra apčiuopiamas gėris“, – sako ji, pridurdama, kad tai padeda jai įveikti ribotumus, atverti širdį, namus. „Galiu pasakyti, kad, nepaisant mūsų neužtikrintumo, baimių ir rūpesčių, ši šventė buvo įrodymas Buvimo, kuris nugali viską.“

Italai Dario ir Titti, grįžę po šventės, parašė Kristinai, kad, minėdami trisdešimt metų santuokos jubiliejų, jie norėjo išvykti į kitą kelionę, tačiau priėmė kvietimą dalyvauti šventėje Vilniuje, jog susitiktų su Kristina, ir šis apsilankymas juos apdovanojo staigmenomis. Jie, kaip ir kiti dalyviai, paliudijo, kad galiausiai tai buvo ne tik trisdešimties veiklos metų šventė, bet ir dėkojimas už susitikimą, už jausmą, kad esi bendruomenės, tų žmonių dalis, rašoma judėjimo interneto svetainėje clonline.org.

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode